Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaRozvoj krajeVenkovMístní akční skupiny

Místní akční skupiny

22. 10. 2012

Svatomartinská slavnost

11. 11. 2012 přijede do Hořiněvsi vzdálené 17 km od krajského města Hradec Králové sv. Martin na bílém koni.

Publikoval: Bc. Irena Nekovářová

Celý článek

17. 10. 2012

Česko-polská pracovní a programová konference „Leader bez hranic 2012“

Národní síť Místních akčních skupin ve spolupráci s KS MAS v Olomouckém a Moravskoslezském kraji, Evropským zemědělským fondem pro rozvoj venkově, Programem rozvoje venkova a Celostátní sítí pro venkovu pořádají v Rejvízu (Olomoucký kraj), ve dnech 21. – 23. listopadu 2012 česko-polskou pracovní a programovou konferenci s názvem „Leader bez hranic“.

Publikoval: Bc. Irena Nekovářová

Celý článek

9. 10. 2012

Soutěž "Nejkrásnější fotografie z území MAS"

Národní síť MAS ve spolupráci s MAS Království – Jestřebí hory vyhlásily soutěž fotografií s názvem “Nejkrásnější fotografie z území MAS”. Do tří kategorií bylo celkem zasláno 52 fotografií, mezi něž se rozdělilo 242 hlasů. Podmínkou hlasování bylo, že každý člověk mohl v jedné kategorii podpořit pouze jednu fotografii. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a odměnění těch nejlepších proběhlo v pátek 31. srpna 2012 na Večeru venkova, který se konal v rámci výstavy Země živitelka. Koordinátorem celé soutěže byla MAS Království – Jestřebí hory.

Publikoval: Bc. Irena Nekovářová

Celý článek

4. 10. 2012

Mezinárodní hudební festival F. L. Věka

Ve dnech 30. 9. – 25. 11. 2012 je pod záštitou ministra kultury pořádán 2. ročník festivalu F. L. Věka. Spolupořadateli jsou města Dobruška, Opočno a Nové Město nad Metují, ve kterých se také budou jednotlivé koncerty konat.

Publikoval: Bc. Irena Nekovářová

Celý článek

10. 9. 2012

MAS Hradecký venkov - Země živitelka

Na 39. ročníku výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích se prezentovala Místní akční skupina Hradecký venkov. Témata letošní výstavy se věnovala obnově a rozvoji venkova, rostlinné a živočišné výrobě, zemědělské technice, potravinářské výrobě, lesnímu a vodnímu hospodářství, zahradnictví a pěstitelství, službám pro zemědělství. Podrobnější informace najdete v příloze.

Publikoval: Irena Nekovářová

Celý článek

4. 9. 2012

Svatohuberské slavnosti

Místní akční skupina Hradecký venkov, o. p. s., Myslivecké sdružení Lověna Nechanice, Myslivecké sdružení Libčanská dubina a obec Dolní Přím pořádají 13. 10. 2012 na zámku Hrádek u Nechanic "Svatohuberské slavnosti".

Publikoval: Bc. Irena Nekovářová

Celý článek

29. 8. 2012

Turnaj HUSTÍŘANKA CUP Velichovky 2012

Místní akční skupina Hradecký venkov, o. p. s. společně s Centrem Kultury, Samorządowa Instytucja Kultury Gminy Jedlina-Zdrój pořádají turnaj HUSTÍŘANKA CUP Velichovky 2012.

Publikoval: Bc. Irena Nekovářová

Celý článek

21. 6. 2012

Poctivé výrobky z Orlických hor a Podorlicka mají regionální značku

Osm nových certifikátů „ORLICKÉ HORY originální produkt®“ ve čtvrtek žadatelům udělila certifikační komise ve Valu u Dobrušky. Značka má výrobcům pomáhat především při odbytu jejich produktů a zároveň zviditelnit region a přilákat do něj další návštěvníky.

Publikoval: Renata Pitrmanová

Celý článek

Poctivé výrobky z Orlických hor a Podorlicka mají regionální značku

21. 6. 2012

5. ročník přehlídky amatérských divadel „DIVADELNÍ POHODA festi-VAL 2012“

Již 5. ročník přehlídky amatérských divadel „DIVADELNÍ POHODA festi-VAL 2012“ se konal ve dnech 27. května – 17. června 2012. Organizátorem přehlídky amatérských divadel bylo občanské sdružení BESEDA Val a Místní akční skupina POHODA venkova za finanční podpory obce Val. Divadelní POHODA 2013 se připravuje na 26. května – 16. června 2013.

Publikoval: Bc. Irena Nekovářová

Celý článek

15. 6. 2012

NONAlympiáda zahájena

MAS POHODA venkova předala ředitelce stacionáře Mgr. Markétě Hanušové při slavnostním zahájení NONAlympiády v Novém Městě nad Metují kompenzační prostředky v celkové hodnotě cca 162 tis. Kč. Jedná se o elektrické skútry, invalidní vozíky, tandemové kolo a tříkolky pro klienty společnosti NONA pořízené v rámci projektu spolupráce Orlické hory pro všechny.

Publikoval: Bc. Irena Nekovářová

Celý článek