Aktuality

15.říjen Blíží se Týden vzdělávání dospělých 2021

Blíží se Týden vzdělávání dospělých 2021

Týden vzdělávání dospělých se v Královéhradeckém kraji uskuteční od 8. do 12. listopadu 2021. Program se odehraje v online prostředí i prezenční formě v prostorách úřadu práce či přímo u zaměstnavatelů a nabídne mnoho inspirace, informací a nových podnětů.

15.říjen Barevné domky Hajnice projdou modernizací za téměř 148 milionů korun

Barevné domky Hajnice projdou modernizací za téměř 148 milionů korun

Ještě letos v listopadu by stavbaři měli začít pracovat na rozsáhlé modernizaci budov v Barevných domcích v Hajnici na Trutnovsku. Po prvotní demolici zde v rámci první etapy vyroste nová jednopodlažní budova s kapacitou 36 lůžek. V druhé etapě projde rekonstrukcí také budova s technickým zázemím zdejšího sociálního zařízení. Konec všech stavebních prací se předpokládá v roce 2024. Kraj za to zaplatí bezmála 148 milionů korun.

14.říjen Ocenění za dlouholetou práci získalo pět knihovníků

Ocenění za dlouholetou práci získalo pět knihovníků

Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové hostila ve středu již 12. celokrajské setkání knihovníků, během kterého byli oceněni také Knihovníci a knihovnice roku 2021. Do celostátního kola Knihovna roku postoupila za Královéhradecký kraj Obecní knihovna Studnice.

14.říjen Krajský úřad čeká změna vedení

Krajský úřad čeká změna vedení

Ke konci roku skončí na pozici ředitelky Krajského úřad Královéhradeckého kraje Ivana Křečková. Krajský úřad vedla celých 21 let, a to od zřízení krajů v roce 2000. Z pozice odchází na základě vlastního rozhodnutí.

13.říjen Oprava budovy v hradecké ulici Na Okrouhlíku je hotová, místo našly i ptačí budky

Oprava budovy v hradecké ulici Na Okrouhlíku je hotová, místo našly i ptačí budky

Královéhradecký kraj dokončil rok trvající stavební práce na budově v hradecké ulici Na Okrouhlíku, kterou v minulosti poničily silné poryvy větru. Kvůli nim došlo k poškození zateplovacího systému na budově patřící do majetku kraje. Ten na stavební práce a s nimi související služby vynaložil necelých 17 milionů korun včetně DPH.

13.říjen Euroregion Glacensis oslavil 25 let

Euroregion Glacensis oslavil 25 let

Rok 2021 je pro Euroregion Glacensis, který je nadnárodním svazkem obcí a měst v česko-polském pohraničí, ve znamení oslav 25. výročí založení. K vyhodnocení dosavadního působení se v lázních Kudowa-Zdrój konala výroční konference.

12.říjen
V Hradci Králové začíná 27. ročník mezinárodního festivalu Jazz Goes to Town

V Hradci Králové začíná 27. ročník mezinárodního festivalu Jazz Goes to Town

Dnes v podvečer začíná mezinárodní hudební festival Jazz Goes to Town / Jazz jde městem. Proběhne na devíti různých místech v Hradci Králové a potrvá do soboty 16. října. Tradičně posluchačům nabídne české i světové hudební premiéry, ale také interprety, kteří v loňském roce na festivalu kvůli pandemii nemohli vystoupit. Hlavním lákadlem letošního ročníku je koncert tří světoznámých improvizátorů ve spojení s orchestrem Filharmonie Hradec Králové.

12.říjen Czech Cybertron prověřil schopnosti středoškoláků

Czech Cybertron prověřil schopnosti středoškoláků

Královéhradecký kraj ve spolupráci se Střední průmyslovou školou a Střední odbornou školou ve Dvoře Králové nad Labem pořádal ojedinělé kybernetické cvičení pro žáky středních škol s názvem Czech Cybertron. Současně s ním se uskutečnila doprovodná konference na téma informační a kybernetické bezpečnosti ve středních školách, které se zúčastnili zástupci ministerstva školství, ministerstva vnitra a zástupci zúčastněných škol z osmi krajů republiky. Akce se konala pod záštitou hejtmana Martina Červíčka.