Venkov - aktuální informace

24.5.2021

Finance z MASek pomáhají

Krkonoše – kopce, lesy, národní park a lyžařské tratě. Z pohledu mladého zdravého člověka idylické místo pro sport, trávení volného času i život. Ale co dělat v případě, že je spousty sněhu, bydlíte v některé z odlehlých obcí a máte zdravotní omezení, handicap anebo prostě nevlastníte auto a potřebujete pomoc?

7.5.2021

Péči o památky v Královéhradeckém kraji podporují Místní akční skupiny

Při obnově památek v Královéhradeckém kraji hrají důležitou roli místní akční skupiny (MAS). Díky společnostem zaměřeným na rozvoj venkova se podařilo v regionu podpořit péči o památkové objekty bezmála 32 miliony korun. Tyto dotační peníze od roku 2008 umožnily realizaci desítek projektů, mezi nimiž jsou například opravy hradů, zámků nebo kostelů.

6.5.2021

Pečuj doma Diakonie ČCE pořádá praktické online vzdělávací kurzy pro pečující

Pečujete, nebo se chystáte doma pečovat o svého blízkého a hledáte, kdo by vám pomohl právě v této době vzdělat se v péči? Pečujete o seniora, o zdravotně či duševně znevýhodněného člověka, nebo o dítě, které vyžaduje domácí péči? Máte právě teď, kdy je to potřeba, zájem o vzdělání v bezpečí a pohodlí vašeho domova a za podpory zkušeného lektora?